Aktywny czas w Zamościu

Standard

Umówmy się – sport można tak naprawdę uprawiać wszędzie – również w Zamościu. Jednak dziś mamy po pierwsze: modę na szczupłą sylwetkę, po drugie: modę na wydawanie na nią dużej ilości pieniędzy. Najbardziej zabawne sytuacje są wtedy, kiedy ktoś w wielkim mieście przebija się samochodem przez półtorej godziny, aby dotrzeć do swojej wyrafinowanej i ekskluzywnej siłowni, aby odbyć tam trening ze swoim personalnym trenerem i zapłacić za to grube pieniądze. Po czym po godzinie ćwiczeń, ludzie swoimi samochodami znów przebijają się następne półtorej godziny do domu.  Przecież zamiast stać w korkach tyle czasu w drodze na siłownię, można wsiąść na rower i przejechać nim tę trasę. Czy nie wyszłoby to na lepsze? Oczywiście łatwiej uprawiać sport jeśli otaczają nas piękne okoliczności przyrody, np. w Międzywodziu (zobacz bazę informacji Blog). 

Zamość nie ma raczej opinii miasta dla aktywnych, a szkoda, bo ma ku temu wszelkie predyspozycje i podąża za trendami. Zamość pokazuje nam, że obserwuje nowinki i w wielu miejscach mamy małe siłownie czy baseny. Samo miasto również dysponuje kilkoma atrakcyjnymi obiektami do uprawiania sportu. Jednym z nich jest Ośrodek Sportu i Rekreacji (zobacz bazę informacji Facebook), który zlokalizowany jest w pobliżu Starego Miasta. Zamość ma również swój klub piłkarski, którego większość meczy odbywa się na znajdującym się tu stadionie. Jednak to miasto, to nie tylko te komercyjne i popularne sporty. Jeżeli ktoś ma ochotę postrzelać z łuku lub skorzystać ze strzelnicy – proszę bardzo. Nie ma w tym przypadku żadnego problemu.

Warto przyjechać do Zamościa choć na kilka dni. Noclegi w tym mieście można zarezerwować przez Internet (zobacz bazę noclegów Zamościa). Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy – nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tu odpowiadające mu miejsce do spania.

2 thoughts on “Aktywny czas w Zamościu

  1. yoana

    Ja w wakacje to raczej lubię wypoczywać, ale tak sobie pobiegać od czasu do czasu też lubię dla zachowania formy, zatem Zamość nadaje się dla mnie idealnie

  2. Fiona

    W Zamościu można wypocząć i aktywnie i na spokojnie i niczym się nie martwić :) a po aktywnym dniu na nocleg w jakiejś starej kamieniczce :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>