Długie wycieczki po Stroniu Śląskim

Standard

Stronie Śląskie to malownicza miejscowość usytuowana w Kotlinie Kłodzkiej. To miejsce, które z wielu względów jest atrakcyjne dla turystów – ze względu na położenie można spacerować po górskich szlakach, korzystać z wytyczonego kąpieliska, ale także zwiedzać miejsca o długiej i interesującej historii.

Pobyt w Stroniu Śląskim można spędzić w sposób niezwykle interesujący, dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na dokładne zwiedzanie tej miejscowości, ponieważ nie brakuje tam miejsc wartych uwagi wypoczywających tam wczasowiczów. Podczas spaceru warto zwrócić uwagę na takie obiekty jak ruiny kaplicy św. Onufrego (pochodzące z I połowy XVIII wieku), kościół Zmartwychwstania Pańskiego, czy figurę św. Jana Nepomucena, która powstała w 1720 roku.

Miejscem wartym zwiedzenia jest słynna w całej Polsce Huta Szkła Kryształowego, która powstała w II połowie XIX wieku. W trakcie zwiedzania tego miejsca można poznać jego historię, ale również na własne oczy przekonać się jak wygląda proces tworzenia poszczególnych szklanych przedmiotów. Przewodnicy dokładnie opisują proces powstawania przedmiotów, które później można nie tylko podziwiać, ale także kupić w znajdującym się tuż przy Hucie sklepie.

Turyści lubiący długie wycieczki piesze i rowerowe będą mogli wyruszyć na wyprawę po okolicznych miejscowościach. Na nudę nie będą mogły narzekać także osoby lubiące wodne atrakcje, bowiem w niedalekim sąsiedztwie Stronia Śląskiego znajduje się zalew, w którym w okresie letnim można się kąpać. Przebywając nad zalewem można jednak nie tylko korzystać z wodnych atrakcji, lecz również wybrać się na znajdującą się tam wieżę, która jest doskonałym punktem widokowym.

Atrakcje Stronia Śląskiego przyciągają turystów z różnych rejonów Polski, w związku z czym baza noclegowa tego miejsca regularnie się powiększa. Zakwaterowania najlepiej szukać w Meteorze pod hasłem noclegi Stronie Śląskie. Mamy tu między innymi pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, ale także gospodarstwa agroturystyczne i lubiane przez wiele osób prywatne kwatery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>