Łazy na każdą pogodę

Standard

Łazy to miejscowość wypoczynkowa nad Bałtykiem. Jest położona na wybrzeżu środkowym w powiecie koszalińskim. Łazy nie są dużą miejscowością. Oficjalne dane mówią o 86 mieszkańcach, to o wiele mniej niż w Międzyzdrojach, w których ostatnio byliśmy. Jednak mimo rozmiarów, wieś ta jest doskonała na rodzinny, spokojny urlop.
Łazy to przede wszystkim urozmaicona baza noclegowa – pensjonaty, agroturystyki, domy wypoczynkowe, pola namiotowe oraz kempingi. Jeśli chodzi o atrakcje to oczywiście jest tu nadmorska plaża. W Łazach jest więcej opcji związanych z wypoczynkiem nad wodą. Z powodu położenia pomiędzy dwoma nadmorskimi jeziorami: Jamno oraz Bukowo mamy nieograniczony dostęp do wodnych atrakcji.

Jeziora te powstały na skutek odcięcia zatoki morskiej od otwartego morza przez mierzeję. Jezioro jest przede wszystkim ogromną zaletą kiedy wypoczywamy z dziećmi. Wypoczynek na kąpielisku przy jeziorze jest bezpieczniejszy, zwłaszcza jeśli nasze dzieci dopiero uczą się pływać. Dotyczy to również rekreacji z użyciem sprzętu wodnego (łódki, rowery wodne oraz kajaki). Bliskość jeziora zabezpiecza nas również w sytuacji, kiedy woda w Bałtyku jest zbyt zimna na kąpiele. W jeziorze zazwyczaj te temperatury są wyższe oraz można się w nich kąpać kiedy w morzu zakwitają glony.

Jezioro Jamno oraz Bukowo są doskonałymi jeziorami do uprawiania wędkarstwa. Występują w nich takie ryby jak leszcz, sandacz, węgorz europejski, szczupak pospolity, lin, karaś, okoń, płoć, krąp, jazgarz oraz troć wędrowna. Występuje również minóg rzeczny, który jest okazem ściśle chronionym. Jak widać wędkarze będą bardzo zadowoleni z możliwości połowów w tych jeziorach. W Łazach warty uwagi jest również aquapark. Jest on alternatywą kiedy warunki kąpielowe są na tyle złe, że nawet w jeziorze nie można się wykąpać. Jest to również doskonała opcja dla rodzin z bardzo małymi dziećmi. Łazy jak widać są doskonałe na letni wypoczynek.

4 thoughts on “Łazy na każdą pogodę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>