Lista miejsc, które warto zobaczyć w Karkonoszach

Standard

Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów, ze szczytem Śnieżką o wysokości 1609 m n.p.m. i jest to jednocześnie najbardziej popularny szczyt Karkonoszy, ponieważ wejście na niego jest stosunkowo łatwe. Góra jest typowo skalista i prosty szlak handlowy prowadzi na szczyt. Do atrakcji Karkonoszy należą również dwa najbardziej popularne kurorty – Karpacz i Szklarska Poręba, które mają znakomicie rozwiniętą całą infrastrukturę turystyczną. W Karpaczu również warto zwiedzić kościół Wang, który można powiedzieć, stanowi symbol tego miasta i jest obowiązkowym punktem wycieczki.

Karkonosze w zimie stają się również centrum sportów zimowych, istnieje wiele miejsc przystosowanych przede wszystkim dla narciarzy. Jednym z takich są trasy narciarskie na Kopę, dostępne dla wszystkich, ale także pola jakuszyckie, gdzie znajdują się profesjonalne trasy narciarskie, na których nawet odbywają się zawody na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Na okres wielu wydarzeń i zawodów trasy te są zamknięte dla zwykłych turystów, lecz oczywiście w trakcie trwania sezonu zimowego wszystkie trasy są udostępnione dla narciarzy przez większość czasu. Na Szrenicy również znajdują się trasy narciarskie z których warto skorzystać, są one dość popularne wśród turystów i co ważne – obok tras działają wypożyczalnie sprzętu zimowego.

W Karkonoszach również znajdują się dwa wodospady, a są to Wodospad Szklarki i Wodospad Kamieńczyka, których nazwy pochodzą oczywiście od nazw miast przy których się znajdują (czyli Szklarska Poręba i Karpacz). Dodatkowo, znajdziemy takie miejsca jak muzeum zabawek, które zainteresuje przede wszystkim najmłodszych, Dinopark i zamek Chojnik w Sobieszowie. Ogromnym atutem całego regionu jest na pewno bardzo dobrze rozwinięte zaplecze noclegowe (meteor-turystyka.pl). Karkonosze to przede wszystkim dwa główne ośrodki wyżej wymienione, ale też liczne schroniska w górach i ośrodki wypoczynkowe za miastami.

2 thoughts on “Lista miejsc, które warto zobaczyć w Karkonoszach

  1. Katmandu

    Jeśli macie nocleg w tym niezwykłym miejscu to polecam wybrać się do muzeum zabawek, gwarantuję, że będzie to jedna z fajniej spędzonych rodzinnych chwil wakacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>